KKTC'de hizmet veren Aveon Sigorta'nın resmi sitesidir. Türkiye'de hizmet veren grup şirketimiz Aveon Global Sigorta'nın sitesini AveonGlobalSigorta.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

    Poliçe Al     Online İşlemler

İnşaat Sigortası

İnşaat Sigortası Nedir?

İnşaat Sigortası resmi işlerde müteahhit tarafından yapıldığı gibi özel işlerde de mülkiyet sahibi ve ya müteahhit tarafından yapılabilmektedir. Bu poliçe ile projenin devamlılığın sağlanması, sermaye, iş gücü ve zaman kayıplarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

İnşaat Sigortası; İnşaat faaliyetlerinin başlangıcından bitimine kadar geçen süre içinde, inşaat faaliyetlerine özgü ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkacak hasarların teminini kapsar. Doğal afetler (deprem, sel, seylap, toprak kayması, fırtına…), yangın, yıldırım, infilak, hırsızlık, şantiye-işletme kazaları, dikkatsizlik, sabotaj, nedeniyle oluşabilecek risklere karşı inşaat poliçesi projeyi güvence altına alır. Poliçenin diğer bir özelliği de tek poliçede pek çok sigorta çeşidini toplayarak, daha ekonomik ve takibi daha kolay bir çözüm olanağı sunmasıdır.